Pardubice 2012 (report)

Přišel ten slavný den kdy nebyl sice zaveden do Pardubic elektricky proud ale nastal čas pro naše společné setkání v Pardubicích.

Celé akci předcházela jiná ale stejně důležitá akce pod krycím názvem „Trička“ .

Začalo to poměrně pěkně a to slibem o zhotoveni triček od serveru www.leteckatrika.cz i když příprava akce začala poměrně brzo stejně to dopadlo tak že jsme museli přejít na plán “B” a jen diky Hasiči, který ihned zareagoval a začal hledat jinou firmu jsme oslovili reklamtisk.cz. Po několika mejlech a grafických opravách návrhů jsme udělali objednávku a čekali jak to nakonec dopadne. Po dodání triček Hasič vše vypral a vyžehlil za co mu moc děkuji.

Cesta pro mě osobně začala pěkně a to až po dosednutí do vlaku zjistím ze jsem si nechal stejně jako minuly rok svůj služebák v kalhotách takže mě tato chyba bude stát 250 Kč ale co alespoň přispěji na akci. Po setkání se z Fokusakem na Pražským hlaváku a po vyhledání nástupiště jsme sedli do vlaku a nabrali směr Pardubice. V Pardubicích jsme na čas a čekáme na dalšího našeho člena týmu Marssa, který si to namířil k nám z Bratislavy.

Po zastaveni slovenske strely jsme byli v časovém tlaku ale diky časně reakci a perónového běhu jsme seděli v historickém vláčku včas. Po rozjeti vláčku, který byl dízlovej což bylo za chvíli cítit i uvnitř se k nám pomalu prodíral průvodci s listy na akci. Lístky máme zakoupeny a čekáme až náš vláček doveze na letiště. Po vstupu do areálu letiště a šetrnému utrženi lístku jsme si vydali na obhlídku. Naše cesta končila u stánku s klobásami. Tato taktika se najíst se po chvíli vyplatila, když Fokusák vytáhl z batohu Jonyho Walkera, který jak se později ukáže nezůstal s námi příliš dlouho.

Po snídani a pivku se ozval Hasič a oznámil svůj příchod. Za chvíli skutečně Hasič dorazil a začalo vybalování triček do kterých se později všichni převlekli a tímto začala spanilá jízda JG26 po vypiti dalšího piva jsme se chtěli odebrat na prohlídku stojánek ale v tom se ohlásil další člen naší výpravy Muffel, který se hned při příchodu k jednotce zahlásil malou lahvi slivovice.Po malém koštu a dalším pivu jsme se odebrali na naplánovanou prohlídku stojánek spojenou s fotografováním a pokecem.

Diky našemu novému tričku si nás všimli příslušníci rudé strany Obluda a Max z 310/311 perutě, kteří nám dali tip kde se budou ukrývat po celou dobu akce. Při procházení stánků a stojánek jsme objevili i RC FW-190A sice v malém měřítku a doufám ze příští rok ho vystřídá jeho větší bratříček.

Po prohlídnuti stojánek a občasného si odskočení pomočit provizorní oploceni letiště jsme narazili na komando Nescafé které jsme hned požádali o pět káviček s cukrem.Děvčata se smála což bylo pěkné jen poslední člen mužského pohlaví s toho moc nadšený nebyl.
Po vypiti parodie na kávu jsme nabrali kurz k nové věži řízení, kde jsme počítali z větší skupinkou nepřátel rudé barvy.

Stačilo chvíli hledat a bylo to jasné k červeným se přidali modří od 1stCL a společně jsme se dali do debaty a vesele komentovali vystoupeni jednotlivých letadel.Padali tam komentáře na Spitfire,P-51 atd.. Ve skupince byl i Clone se kterým sme zabředli do mnoha oblastí lítání a čas pěkně letěl.

Konec akce na letišti se nezadržitelně blížil ke svému konci a piloti se chystali změnit letiště a vyměnit travnatou plochu za klidný koutek Penzionu OK kde se všichni postupně přesunuli.
Na další přesun jsme vyrazili již oslabeni o Hasiče a Muffla, který se k nám přidal později.
Fokusák zapnul navigaci a po nastavení a udání směru jsme vyrazili do Penzionu OK, kde nás čekal stůl plný virtuálních pilotů. Čas běžel a piloti se pomalu začali vytrácet na své domovské letiště. Po hodině se k nám přidal i náš invazní velitel Fučida. Kecalo se fotilo pivo teklo proudem a zábava byla v plném proudu probralo se všechno možné i nemožné.
Zábavu nám ukončilo placení pivek a unavená číšnice, která chtěla očividně jít spát.
Všichni zaplatili a společný odchod a rozloučení se ze všemi piloty zahajilo naše další doprodružství a to cestu domů. Na cestu domů se vydal Achileus,Fokusák,Muffel,Marsso. Na některé čekala cesta dlouhá a někteří ji měli ještě delší než doufali jak se později ukázalo.

Cesta nezačala příliš dobře GPS nás nějak posíla špatným směrem a pomalu sem si připadal jako bludný Holanďan. Naštěstí se v tuto pozdní hodinu objevil starší pár který nás doprovodil na nádraží. Koleje u nádraží jsme překonali bez potíží a po nalezení nástupiště kde přijede vlak jsme potom naložili Muffla a Marssa a tak se kluci vydali na společnou cestu po krásách naší vlasti. Muffel nakonec skončil v Břeclavi a Marsso snad v Bratislavě.
Na nádraží jsme nakonec skončili s Fokusákem sami a nápad na přespání v parku byl zavrhnut. Vlak nám odjížděl až za hodinu tak jsme si dali něco na jídlo v místním bufetu.
Vlak dorazil včas a my jsme se vydali zpět do Prahy. Naše cesta nakonec zkončila v kanceláři na zemi a po několika hodinách spánku jsme si zašli na snídani naproti do nádražní haly. Snídaně do nás celkem zahučela a po další hodince jsme se vydali směrem k nejbližší stanici metra, kde jsme se rozloučili a každý nabral jiný směr.

Akci bych považoval za hodně zdařilou až na slabší účast LW letadel ale co bylo důležité poznat nové kámoše a dneska už alespoň vím, který pilot se schovává za svojí přezdívkou.
Pevně doufám že příští rok bude zase o něco veselejší a my se setkáme v plném počtu.

Všem přeju tímto hodně zdaru a budu se těšit na další ročník této skvělé akce.

PS: Hasiči a ještě jednou díky za ty trička !!

Komentáře ukončeny